KİM VOODOO BÜYÜSÜ YAPABİLİR?

0
57

Voodoo büyüsü denilen bu büyü türü kara büyüler arasında yer alır. Kökeni ise haiti ye dayanmaktadır. Bu büyü doğru yapıldığında çok etkili olduğu gibi çok tehlikeli bir büyüdür. Bu büyü türü en fazla uzak doğu ülkelerinde özellikle afrika da yapılmaktadır. Ülkemizde bu kara büyü pek yaygın değildir.

Voodoo büyüsü yapılırken bir bez bebek yardımıyla yapılır ve bu bebek yapılırken önemli olan unsurlar vardır. Kullanılan malzemeler ve yapılış amacına göre kumaşlar farklılık göstermektedir. Bu büyüde sonucun ölüm olması için siyah kumaş kullanılması gerekir, bebek hazırlandıktan sonra bu büyü kime yapılacak ise bebeğin yüzü o kişinin yüzüne benzetilmeye çalışılır. Bebek hazır hale geldikten sonra bu bebek üzerine okumalar yapılır ve iğneler batırılır. Büyü yapıldıktan sonra büyü yapılan kişi önce psikolojik olarak etkilenmeye başlar ,anlamsız bir korku ve umutsuzluk hisseder, bu yüzden insanlardan uzak durmaya başlar. Halisülasyonlar görmeye başladığında ise büyü kendisini iyice hissettirmeye başlamış demektir. Artık kişi kendisini iyi hissetmemeye başlar, sağlığı bozulmaya başlar ve hastalanır. Kişi kendisine bir büyünün yapıldığını fark edemez ise sonuç mutlaka ölümdür. Bu büyü sadece ölüm amacı ile değil zarar vermek içinde yapılabilir. Kişinin bütün hayatı altüst olur, işleri yolunda gitmez. Dediğimiz gibi bu büyü sadece kötü amaçlara hizmet eder.

Her büyüyü her hoca ve ya her medyum yapamaz, voodoo büyüsü dediğimiz bu büyüyü de her medyum yapamaz. Zaten ülkemizde pek yaygın bir büyü değildir. Ülkemizde büyüler genellikle hayırlı işler için yapılmaktadır, kısmet açmak eşi geri döndürmek gibi büyüler yapılır. Voodoo büyüsü çok karanlık olmakla birlikte çok yıkıcı etkileri vardır. Ülkemizde bu büyüyü yapacak kişi çok azdır. Zaten voodoo büyüsü çok zahmetli bir büyü çeşididir. Karanlık ve pis mekanlar tercih edilir , değişik türde okumaları vardır. Ülkemizde ise voodoo büyüsü gibi kara büyü niteliğinde olan sabun büyüsü vardır ve voodoo büyüsüne göre daha kolaydır ve aynı sonuçları vermektedir. Bu yüzden voodoo büyüsü ülkemizde çok nadir yapılır ve sabun büyüsü tercih edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here